Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

BESYO Merkezli Bilimsel Araştırma Projesi Sona Erdi…

Proje yürütücülüğünü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç.Dr. Necati Cerrahoğlu’nun yaptığı SBA-2016-868 numaralı “Otizmli çocuklarda 6 aylık fiziksel aktivite programının fiziksel uygunluklarına etkisi” başlıklı bilimsel araştırma projesi BESYO ’da düzenlenen etkinlikle sona erdi. Otizmli çocuklar ve ailelerinin katıldığı etkinlikte katılımcı çocuklara proje yürütücüsü BESYO Müdürü Yrd. Doç.Dr.Necati Cerrahoğlu ve araştırmacılar tarafından teşekkür belgesi ve madalya takdim edildi.

 Etkinlikte konuşma yapan BESYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Necati Cerrahoğlu, otizmli çocukların diğer engelli çocuklardan farklı olduğunu bu yüzden farklı bir eğitime ihtiyaç duyduklarını belirtti. Cerrahoğlu “Otizmli çocuklarla daha profesyonel bir şekilde ilgilenilmesi gerekiyor. Bu yüzden belirli süreli projeler yerine sürekli faaliyet gösteren bir otizm araştırma ve uygulama merkezinin bu çocuklar ve aileleri için çok daha iyi sonuçlar vereceğini düşünüyorum. Umarım bu proje böyle bir merkezin kurulması için başlangıç olur.” şeklinde konuştu. Cerrahoğlu ayrıca bu projede emeği geçen başta Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü olmak üzere tüm araştırmacı, katılımcı ve proje uygulamasında yer alan gönüllü öğrencilere teşekkür etti.

 Otizmli çocukların aileleri de bu tür eğitim faaliyetlerinin sürekli hale gelmesine yönelik beklentilerini ve projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti.